Koks sausas šunų maistas geriausias – kokį pasirinkti savo augintiniui

Koks sausas šunų maistas geriausias

Koks sausas šunų maistas geriausias. Daugelis šunų augintojų yra girdėję, kad sausas ėdalas šunims yra subalansuotas ir puikiai atitinka kiekvieno augintinio poreikius. Geriausias šunų maistas ant pakuotės yra ženklinamas ir skirstomas pagal keturkojų dydį arba specifinius poreikius. Tačiau dideliame asortimente visai nesunku pasiklysti ir paieškos geriausios gali užtrukti. Tad ZOOplius.lt specialistai trumpai apžvelgs, kaip savo keturkojui augintiniui parinkti tinkamiausią maistą, ėdalą, pašarą.

Koks sausas šunų maistas geriausias

Koks sausas šunų maistas geriausias

 

Kaip gaminamas sausas šunų maistas?

Sauso maisto šunims gaminimas pradedamas nuo sudedamųjų ėdalo dalių atrankos. Produktai parenkami atsižvelgiant į skirtingus veislių, charakterio, ūgio ir amžiaus poreikius, įvertinama maistinė sudėtis. Taip pat yra svarbios ir skoninės savybės – tikriausiai kiekvienam šeimininkui teko susidurti su situacija, kai augintiniui patiekus sausą maistą tapo akivaizdu, kad juo nėra patenkintas. Todėl neretai tenka ieškoti geresnio ar geriausio.

Naudinga pasidomėti:

Sausi ingredientai yra kruopščiai sumalami ir tada aukštos temperatūros aplinkoje maišomi su drėgnais produktais, tinkančiais šunims. Naudojant aukštą slėgį gautas mišinys suspaudžiamas į granules ar atitinkamos formos gabalėlius, o tada yra džiovinamas ir aušinamas. Paskutiniame etape į šunų maistą yra pridedama papildomo skonio, nes įprastai šunų ėdalas gaminamas daugiausiai naudojant grūdinius produktus – juose gausu keturkojams reikalingų angliavandenių, be to, jie padeda palaikyti formą.

Kokį sausą maistą pasirinkti?

Rinkdamiesi maistą šuniui, atkreipkite dėmesį į sudėtį. Geriausia, jei ingredientų sąrašas bus trumpas ir paprastas. Kokybiškame maiste turėtų būti omega-3 ir omega-6 nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios būtinos šunų organizmui tiek augant, tiek pasiekus brandą. Taip pat naudingi mikroelementai, mineralai ir kitos maistinės medžiagos, o štai konservantų, dažiklių ir kvapiųjų medžiagų patariama vengti. Todėl ieškant geriausio maisto savo augintiniui verta atsižvelgti ir į tai. Iš tikrųjų, norint įvertinti šunų maisto sudėtį, nereikia jokių specialių žinių – čia galioja tos pačios taisyklės, kaip ir renkantis maistą sau.

Idealu bus, jei šuns maisto sudedamosios dalys pasiskirstys maždaug taip: apie 35 proc. gyvulinės kilmės produktų, apie 20 proc. subproduktų, apie 15 proc. daržovių (arba vaisių). Kokybiškas šunų ėdalas gaminamas tiek iš džiovintos, tiek iš šviežios mėsos.

Pigesniam šunų maistui dažnai naudojamos grūdinės kultūros, tačiau toks maistas gausus angliavandenių, todėl antsvorio turintiems šunims labiau rekomenduojamas maistas be grūdų, vietoje jų gali būti naudojamos, pavyzdžiui, bulvės ar kukurūzai. Tad renkantis geriausią maistą svarbu įvertinti ir savo šuns fizinę būklę.

Šunų maisto gamintojų rekomendacijos

Prieš įsigyjant maistą šunims, taip pat naudinga atkreipti dėmesį į gamintojo rekomendacijas, kurias rasite atspausdintas ant etiketės. Taip nereikės analizuoti viso parduotuvės asortimento ir galėsite palyginti skirtingų gamintojų produkciją, kuri priskiriama ir atitinka būtent Jūsų augintinio poreikius. Maisto rekomendacijos pateikiamos pagal šuns amžių (mažiems šuniukams, suaugusiems šunims, vyresnio amžiaus šunims), aktyvumo lygį, sveikatos problemas (pavyzdžiui, alergijas, nutukimą, inkstų ligas ir kt.) arba gydymą (po operacijų, kastracijos ir kt.). Gamintojo rekomenduojamas šunų maistas bus papildytas reikalingais vitaminais ir mineralais, todėl geriau atitiks specifinius, būtent Jūsų augintinio poreikius.

Taigi, jei ieškote geriausio šuns maisto ir savo augintiniui, tereikia pasidomėti informacija ant ėdalo pakuotės kas ženkliai palengvins Jūsų apsisprendimą. Ir pabaigai, ZOOlius.lt specialistai nori pridurti. Prieš įsigyjant didelių svorių šuns maisto pakuotes, kurių dar nesate bandę, pradžioje išbandykite mažesnėse pakuotėse pakuotą, ar net sveriamą (jei parduotuvės teikia maisto šunims svėrimo paslaugą). Gražiai aprašytas ir apipavidalintas maistas nebūtinai gali įtikti Jūsų šuniui/-ims. Tad geriausias šunu maistas bus tas, kurį mielai valgys ir krims Jūsų šuo, bet prieš tai naudinga jį duoti tik paragauti.

ZOOplius.lt